مقالات تشک رویال

تشک خوب چی بخرم ( استانداردهای اصلی در خرید تشک )

تشک سوپر طبی فنری منفصل پاکتی

تشک خوب چی بخرم؟ (استانداردهای اصلی در خرید تشک)

تشک خوب در سلامتی بدن به خصوص ستون فقرات کمر و گردن نقش مهمی دارند، چون ما بیش از یک سوم عمر خود را در خواب به سر می‌بریم. اگر تشک شما غیراستاندارد، قدیمی و غیرقابل استفاده باشد شما را دچار بیماری‌های عضلانی و استقامتی می‌کند که رایج‌ترین آنها بیماری دیسک کمر است، و این می‌توانند ضربات جبران ناپذیری به سلامتی شما وارد کند.

قبل از انتخاب تشک، بایستی تفاوت بین تشک استاندارد و تشک‌های غیر استاندارد را تشخیص دهیم، تا به الفبای خرید تشک پی برده باشیم، تا به سراغ مراحل بعدی در انتخاب تشک برویم


تعریف تشک استاندارد


اگر قصد خرید تشک رویال دارید باید بدانید یک تشک استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد. اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ویژگی‌های خاصی را برای یک تشک استاندارد در نظر گرفته است. یک تشک استاندارد باید فنرهای قوی داشته باشد، عایق‌هایی از الیاف ضد باکتری و ضد حساسیت داشته باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده سازی و بسته بندی تشک از پارامترهایی است که نشانه مرغوبیت تشک است. تشک‌ها، در دو مدل اصلی طبی و طبی فنری می‌باشند که دسته اول، یا طبی، مناسب برای کسانی که تا قبل از استفاده از تشک، بر روی جای سفت، مثل زمین می‌خوابیدند، و یا مناسب کسانی است که عمل ستون فقرات، گردنی و یا کمری انجام داده اند، و به توصیه پزشک معالج خود، نبایستی از تشک های نرم استفاده کنند، تا آسیبی به مهره های کمر و یا گردن خود، پس از عمل نرسد، و البته درصد سختی این تشک ها ۹۵% بوده، تا آسیبی به ستون فقرات کمری بیمار نرسد، البته این نیز پیشنهاد اکثر پزشکان است، که به بیمار توصیه میکنند.


۱- پارچه تشک‌ها 


پارچه تشک‌ها بایستی با پوست بدن سازگاری داشته باشد، تا بتواند خوابی رویایی را برای شما رقم بزند، بهترین نوع پارچه، برای تشک، پارچه ژاگارد گردبافت نخی (حوله‌ای) است، که مزایای پارچه نخی، این است که دارای روزنه بوده و سبب ایجاد تنفس بین پارچه و بدن در جریان باشد، این برعکس پارچه‌های پلاستیکی است، که دلیل نداشتن تنفس بین پوست و بدن، موجب سردرد و عرق و در نتیجه بیماری برای پوست شما می‌شود.

 


۲- فنر تشک


متریال تشک های فنری متصل

متریال تشک های فنری متصل

در تشک های طبی فنری که تشکیل شده از فنری های منفصل ( جدا از هم ) و یا فنرهای متصل ( به هم پیوسته ) است، که در اکثر مواقع، پیشنهاد کارشناسان فروش ما، برای تشک‌های دو نفره، فنرهای منفصل (جدا از هم) است که به این صورت یک تشک شامل تعداد زیادی از ستون های فنر، به صورت جدا از هم است، که داخل پاکت بوده و از لرزش تشک جلوگیری می‌کند، و به این صورت که در تشک‌های دونفره در صورتی که شخصی در یک سمت تشک ضربه‌ای وارد کند، هیچ گونه لرزشی در سمت دیگر تشک اتفاق نخواهد افتاد، در صورتی که فنرهای متصل (به هم پیوسته) بیشتر برای وزن های نسبتاً سبک و یا تشک های یک‌نفره مناسب است.


۳- اسفنج


متریال داخل تشک های طبی ریباندی

متریال داخل تشک های طبی ریباندی

اسفنج درون تشک‌ها بایستی مشخص باشد، در تشک‌های استاندارد، بیشتر از (یونالیت) که پس از گذشت تنها شش ماه شروع به گود شدن می کند، و هم ضربات جبران ناپذیری به ستون فقرات و هم هزینه ای که کردید، را سوخت می‌کند. جهت خرید تشک طبی مخصوص دیسک کمر می توانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید.


۴-قاب دور فریم


در همه تشک‌ها بایستی قاب فریم تشک با ضخامت مبل ایجاد شود، تا در تشک‌ها حالتی مثل مبل ایجاد کند و لبه تخت شما را مانند یک اسکلت محکم و مقاوم نگه دارد، و در ضخامت‌های متفاوت، مثل ۶ میلیمتر و یا  ۸ میلیمتر است.

 

 

تماس با کارشناسان ما 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *