مقالات تشک رویال

تشک برای دیسک کمر

بهترین تشک برای دیسک کمر
  •  تشک برای دیسک کمر
  • کدام تشک برای دیسک کمر خوب است؟

دیسک کمر یکی از عارضه‌های رایج در بین سالمندان و بعضا قشر جوان است. یکی از موارد مهمی که در درمان دیسک کمر باید مورد توجه قرار گیرد، خرید تشک مناسب است. بدن در زمان خواب باید در وضعیت مناسبی قرار گیرد. بنابراین تشکی که خریداری می‌کنید باید عضلات را در وضعیت مناسبی قرار دهد. از این رو قصد داریم در ادامه  تشک برای دیسک کمر را معرفی ‌کنیم.


کدام تشک برای دیسک کمر خوب است؟


تشک‌ها در گونه‌های مختلفی قرار دارند، ما در این مقاله به شما در مورد اینکه چه تشکی برای شما مناسب است، صحبت می کنیم، اما قبل از اینکه مقاله را بخوانید، باید نظر پزشک خودتان را در این مورد بدانید، چون کسانی که از مشکل ستون فقرات کمری یا گردنی یا حتی ارتوپدی ( مثل لکن یا زانو) زنج می‌برند، انتخاب تشک برایشان باید حساس‌تر باشد، لذا در  ابن مورد بیماران را به دو دسته تقسیم می‌کنیم، کسانی که میزان سفتی تشکشان باید سفت باشد ( مانند فرش)، یعنی این افراد روی فرش به راحتی می‌توانند استحرات نمایند و کسانی که با توجه به بیماریشان و نظر پزشک خود، تشکی مناسب تر نسبت به تشک‌های دسته اول را نیاز دارند، پس در ادامه مقاله با همراه باشید:

 

تشک طبی برای دیسک کمر

۱- دسته اول (کسانی که تشک سفت را دوست دارند، یا بروی فرش نیز مشکلی ندارند، بایستی تش‌ک‌های طبی یا ارتوپدیک را استفاده کنند، این تشک‌ها دارای میزان سختی بسته نوع تشک بین ۸۵ تا ۱۰۰ درصد است، البته ۱۰۰ درصد در مورد این تشک‌ها اغراق است، زیرا با توجه به پارچه رویه و یک لایه نازک ابر که فاصله مابین اسفنج ریباند وجود دارد، در حد ۵ سانتی‌‍متر فرورفتگی دارد که البته این بسیار اصولی و طبق استانداردهای جهانی در زمینه تولید تشک می‌یاشد ( در جمع‌بندی باید بگوییم که این تشک ها برای بیمارانی که عمل جراحی ارتوپدی داشته‌اند، بایستی حتما پس از عمل خود و با توجه به نظر اکثر پزشکان متخصص، برای عدم تکان خوردن مهره‌های کمر، گردن، و یا حتی زانو و لگن توصیه می‌شود، البته ناگفته نماند که بسیاری از افراد سالم هم این نوع تشک‌ها می‌پسندند).

تشک مموری فوم

۲-دسته دو ( این دسته از افراد که بیشتر مشتریان را تشکیل می‌دهند، تشکی را دوست دارند که بر اساس انحنای اندام‌هایشان تشک فرو رفته وبه میزان فشاری که به تشک‌ می‌ورند، تشک به داخل می‌رود. ( البته میزان فشار باسن نسبت به اندام‌ های دیگر بیشتر است). این تشک‌ها هم برای بیمارنی که مشکل بسیار حادی در زمینه ستون فقرات، دیسک کمر ندارند باید با دستور پزشک و میزان علافه خودشان صورت گیرد، و البته برای همه افراد که در حال حاضر آمار قابل توجهی از این نوع تشک استفاده می‌کنند.

تشک مموری فوم

تشک‌های مموری فوم امروزه در بازار طرفدار زیادی دارند. این تشک‌ها از ماده نرمی ساخته می‌شوند که تحت تاثیر دمای بدن هستند. هنگامی که روی تشک مموری فوم دراز می‌کشید با توجه به دمای بدن تغییر شکل می‌دهد. یعنی مطابق با وضعیت صحیح ستون فقرات تغییر شکل می‌دهد. در نتیجه بدن در وضعیتی مناسب قرار می‌گیرد. یعنی در طول شب بدن در وضعیتی نرمال خواهد بود. بنابراین تشک مموری فوم یکی از تشک‌های مناسب برای دیسک کمر است.

تشک‌های ترکیبی

دومین دسته از تشک‌ها که برای دیسک کمر مناسب هستند، تشک‌های ترکیبی هستند. این تشک‌ها از یک لایه مموری فوم و یک لایه لاتکس ساخته می‌شوند. تشک هایی مناسب برای دیسک کمر هستند. این تشک‌ها باعث راحتی و قرار گیری صحیح عضلات شده و بدن را در وضعیت مناسبی قرار می‌دهند.

تشک‌های لاتکس

لاتکس یکی از انواع تشک هایی است که با مواد طبیعی ساخته می‌شود. تشک‌های لاتکس مشابه تشک‌های مموری فوم هستند. ساختار اصلی تشک لاتکس از مواد گیاهی است. اغلب پزشکان، تشک‌های لاتکس را به عنوان تشکی برای درمان دیسک کمر معرفی می‌کنند.


میزان سفتی و نرمی تشک


از دیگر موارد مهمی که باید در خرید تشک برای دیسک کمر در نظر بگیرید، میزان سفتی تشک است. از آنجایی که در حین خواب کمر شما بیشترین تماس را با تشک دارد، بنابراین نیاز است تشک انتخاب شده کمر شما را در راحت ترین وضعیت قرار دهد. تشک خیلی سفت برای درمان دیسک کمر چندان مناسب نیست. چرا که سبب فشار مضاعف به کمر می‌شود.

تشک‌های خیلی نرم نیز عضلات را در خود فرو می‌برند. بنابراین ممکن است کمر حالتی خمیده پیدا کند. بهتر است تشک انتخاب شده از نظر سفتی مابین این دو باشد. یعنی علاوه بر راحت بودن، وضعیت صحیح به ستون فقرات و کمر بدهد. تشک‌های مموری فوم معمولا از نظر میزان سفتی بسیار مناسب است. اما تشک‌های لاتکس سفت تر هستند. البته به توصیه پزشکان هر دو تشک سبب تسکین درد کمر می‌شود.


کلام آخر


مرکز تشک رویال، بزرگترین تولید کننده تشک‌های طبی و فنری است. اگر به دنبال تشک‌های طبی با قیمتی مناسب و با کیفیت هستید، از مجموعه تشک رویال خریداری کنید. مشاوران فروش مرکز تشک رویال، با ارائه اطلاعاتی مفید برای خرید تشک، به شما کمک می‌کنند تشکی مناسب با توجه به نیازتان خریداری کنید. جهت مشاهده محصولات از سایت تشک رویال دیدن نمائید. تشک مورد نیاز خود را با قیمتی مناسب از ما بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جواب را به عدد وارد نمایید *-- بارگیری کد امنیتی --