مقالات تشک رویال

شست و شوی ملحفه و روانداز

شست و شوی ملحفه و روانداز
  • شست و شوی ملحفه و روانداز
  • نحوه شست و شوی انواع ملحفه

شست و شوی ملحفه و روانداز به ویژه در روزهای کرونا بسیار مهم است. محیط خواب شما مهم ترین مکانی است که باید همیشه تمیز باشد. ملحفه و روانداز باید به طور مرتب شست و شو داده شود. به خصوص اگر رنگ آنها سفید باشد سریعا کثیفی را نشان خواهد داد. بنابراین در ادامه قصد داریم بهترین روش برای شست و شوی ملفحه و روانداز را بیان کنیم.


نحوه شست و شوی انواع ملحفه


به طور کلی باید ملحفه‌ها هر هفته شست و شو داده شوند. به طور هفتگی باید روانداز‌ها با آبگرم شست و شو داده شود تا میکروب‌ها از محیط خواب شما دور شوند. اصول شست و شوی ملحفه خیس کردن و آب کشیدن آن با دمای 40 تا 50 درجه سانتی گراد است. این درجه از دمای آب، سبب از بین رفتن کامل میکروب و گرد و غبار می‌شود. البته بهتر است قبل از شست و شوی آنها با شست و شوی ملحفه و روانداز آشنا شوید.

ملحفه پرسل

این نوع ملحفه‌ها از جنس پارچه پنبه‌ای با بافت‌های گرد تولید می‌شود. این دسته از ملحفه‌ها بسیار خنک هستند. همچنین مقاومت بالایی در شست و شو دارند. بهتر است برای شست و شوی این ملحفه از آب گرم استفاده نمائید. می‌توانید آنها را داخل لباسشویی با دور ملایم شست و شو دهید. بهتر است از سفید کننده استفاده نکنید. لازم است هر دو هفته یکبار آنها را شست و شو دهید.

ملحفه ابریشمی

این نوع ملحفه از بافت حساسی برخوردار است. ملحفه‌های ابریشمی باید در آب سرد و دور ملایم شسته شود. این نوع پارچه ملحفه را جدا از لباس‌های رنگی شست و شو دهید. ممکن است رنگ بگیرد. به طور کلی پارچه‌های ابریشمی بافت ظریفی دارند. در هنگام شست و شو مراقب باشید.

 


برای خرید تشک ارتوپدیک اینجا کلیک کنید


ملحفه‌های پشمی

 

ملحفه های پشمی

ملحفه پشمی

این ملحفه‌ها بسیار نرم هستند. بنابراین باید طوری شست و شو داده شوند که بافت آنها آسیب نبیند. این نوع ملحفه‌ها را با آب سرد شست و شو دهید. این ملحفه‌ها هر دو هفته یکبار توسط شوینده‌های مناسب باید شست و شو داده شوند.

پتوهای سنگین

پتوهایی با وزن 7 کیلو را به راحتی می‌توانید در ماشین لباسشویی شست و شو دهید. برای شستن آن‌ها از دور آب ولرم استفاده کنید. هرگز پتوهای سنگین وزن را با لباسشویی شست و شو ندهید.

پتوهای پشمی

بهترین روش برای شست و شوی پتوهای پشمی، آب سرد و دور ملایم  لباسشویی است. همچنین جهت خشک کردن پتوهای پشمی آنها را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شوند. توجه کنید هرگز از خشک کن لباسشویی جهت خشک کردن استفاده نکنید. هر 3 ماه یکبار شست و شوی پتوهای پشمی را تکرار کنید.


کلام آخر


در مطالب فوق در مورد شست و شوی ملحفه و روانداز صحبت کردیم. مرکز خرید رویال، بزرگ ترین تولید کننده انواع کالای خواب اعم از تشک، پتو، ملحفه‌های خانگی و هتلی، منسوجات هتلی، بالشت و… است. برای اطلاع از قیمت و مشاهده محصولات، می‌توانید به صفحه نمایندگی تشک رویال مراجعه نمائید. همچنین مشاوران فروش رویال، اطلاعات لازم در زمینه‌های مرتبط را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن‌های درج شده در سایت در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *