مقالات تشک رویال

مشخصات تشک طبی خوب

مشخصات تشک طبی خوب
  • مشخصات تشک طبی خوب
  • نکات مهم برای خرید تشک طبی

دانستن ویژگی و مشخصات تشک طبی خوب به شما کمک می‌کند یک تشک رویال مناسب و اصولی خریداری کنید. اصولا افراد برای عارضه‌های عضلانی از تشک طبی استفاده می‌کنند. بنابراین تشکی که خریداری می‌کنید باید به گونه‌ای باشد که مشکلات دیگری برای عضلات به وجود نیاورد. بلکه دردها را به خوبی تسکین دهد. در ادامه به بیان برخی از مشخصات یک تشک طبی خوب می‌پردازیم.


نکات مهم برای خرید تشک طبی


سفت بودن تشک

یک تشک طبی خوب باید از سفتی مناسبی برخوردار باشد. یعنی میزان سفتی تشک به گونه‌ای نباشد که به عضلات فشار وارد کند. همچنین تشک نباید خیلی نرم باشد که فرد داخل آن فرو برود. بلکه باید به گونه‌ای باشد که بدن به طور مناسب در تشک قرار بگیرد. معمولا تشک‌های لاتکس و مموری فوم از میزان سفتی مناسبی برخوردارند.

جنس تشک

جنس تشک

جنس تشک خوب

 

تشکی که خریداری می‌کنید باید از جنس خوبی ساخته شده باشد. تشک طبی بهتر است از اسفنج ساخته شده باشد. حواستان باشد تشک طبی نباید یونولیتی باشد. چرا که منجر به افزایش دردهای عضلانی می‌شود. بنابراین حتما توجه کنید جنس تشک از اسفنج باشد.


برای خرید تشک طبی فنری اینجا کلیک کنید


انعطاف پذیر بودن

یک تشک طبی خوب تشکی است که از انعطاف مناسب برخوردار باشد. مقدار انعطاف مورد نظر باید به میزانی باشد که با فشار انگشت به اندازه چند میلی متر فرو رود. حواستان باشد بیشتر از چند میلی لیتر فرو نرود. چرا که اگر میزان انعطاف بیش از اندازه باشد، بدن از حالت فرم طبیعی خارج می‌شود. تشکی که از انعطاف مناسبی برخوردار باشد، فرم بدن را به شکل صحیح حفظ کرده و نقاط فشار کمتری دارد. بنابراین بدن در حالت طبیعی و نرمال حفظ می‌شود.

طول عمر تشک

تشک طبی مناسب باید طوری ساخته شده باشد که در حدود 5 سال عمر کند. معمولا تشک‌های طبی مرغوب، از مواد طبیعی و ارگانیک ساخته می‌شوند.

آنتی باکتریال بودن

بهتر است تشک طبی که انتخاب می‌کنید خواص آنتی باکتریال و ضد حساسیت داشته باشد. معمولا تشک هایی که از مواد طبیعی ساخته می‌شود ضد حساسیت هستند. همچنین همین موضوع سبب تهویه هوای مناسب می‌شود. در نتیجه فرصتی برای رشد باکتری‌های تشک فراهم نمی‌شود.

نوع پارچه تشک

نوع پارچه نقش مهمی در راحتی خواب دارد. سعی کنید پارچه تشکی که انتخاب می‌کنید از مواد نخی و طبیعی ساخته شده باشد. این نوع پارچه باعث خنک شدن تخت و فضای خواب می‌شود. همچنین تهویه مناسب را برقرار می‌کند.


کلام آخر


در مطالب فوق به طور کامل در مورد مشخصات یک تشک طبی خوب صحبت کردیم. حتما قبل از خرید تشک، این اطلاعات را مرور کنید تا یک تشک خوب و مناسب خریداری کنید. از طریق خرید از مرکز خرید تشک رویال، مشاوران فروش ما اطلاعات لازم قبل از خرید را در اختیار شما قرار می‌دهند. در نتیجه یک انتخاب مفید خواهید داشت. برای مشاهده انواع تشک و کالای خواب می‌توانید به صفحه محصولات رویال تشک مراجعه کنید. از طریق تماس با شماره تلفن‌های درج شده نیز می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *