مقالات تشک رویال

نحوه ضد عفونی کردن تشک در روزهای کرونا

نحوه ضد عفونی کردن تشک در روزهای کرونا
  • نحوه ضد عفونی کردن تشک در روزهای کرونا
  • مراحل ضد عفونی کردن تشک

با شیوع ویروس کرونا، تاکید می‌شود تمامی موارد بهداشتی به طور کامل رعایت شود. یکی از این موارد که بسیار مهم است ضد عفونی کردن تشک است. احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق لباس و تشک بسیار زیاد است. از این رو علاوه بر لباس، تشک رویال نیز باید ضد عفونی شود. بنابراین برای حفظ سلامتی شما و ارائه آگاهی‌های لازم، نحوه ضد عفونی کردن تشک در روزهای کرونا را شرح خواهیم داد.


مراحل ضد عفونی کردن تشک


رویه تشک را تمیز کنید

تمیز کردن رویه تشک بسیار مهم است. اگر تشک شما دارای پد محافظ تشک باشد، کارتان بسیار راحت است. به راحتی می‌توانید پد را از تشک جدا کرده و شست و شو دهید. برای شست و شوی پد روی تشک، ابتدا آن را خارج کنید. پد را داخل آب و پودر شوینده به همراه اندکی ضد عفونی کننده خیس کرده و سپس با آب داغ شست و شو دهید. در صورت که پد ندارید، حتما روی تشک ملحفه بیندازید. علاوه بر ملحفه روی تشک، روی بالشت و پتوها باید مرتب شسته شود. اگر ماشین لباسشوییتان دارای چرخه ضد عفونی کننده است، می‌توانید با لباسشویی آن را شست و شو دهید. در غیر اینصورت طبق روش گفته شده آنها را شست و شو دهید.

پنجره‌ها را باز بگذارید

اگر تخت خواب و تشک شما در اتاقی داری پنجره قرار دارد، پنجره را باز کنید. نور خورشید در ضد عفونی کردن تشک بسیار موثر است. همچنین ملحفه و پتوهایی که با آب داغ شست و شو داده‌اید را در مقابل نور آفتاب قرار دهید تا میکروب‌های روی آن به طور کامل از بین برود.

روی تشک را جارو بکشید

روی تشک را جارو بکشید

روی تشک را جارو بکشید

 

گرد و غبار خود عامل اصلی انتقال بیماری و ایجاد حساسیت است. در هنگام ضد عفونی کردن تشک، حتما توسط جارو روی آن را تمیز کنید. اینکار سبب از بین رفتن میکروب‌ها و گرد و غبار می‌شود. در نتیجه از آماده شدن تخت خواب برای تجمع ویروس‌ها جلوگیری می‌کنید.

ضد عفونی کردن سطح تشک

روش‌های مختلفی برای ضد عفونی کردن سطح تشک وجود دارد. برای این منظور پس از شست و شو می‌توانید از دستگاه بخور استفاده کنید. می‌توانید برای از بین رفتن مایعات ریخته شده روی تشک از دستمال مرطوب استفاده کنید. همچنین می‌توانید مقداری محلول ضد عفونی کننده روی دستمال بریزید و روی تشک را تمیز کنید. جوش شیرین نیز روش دیگری برای ضد عفونی کردن است. با جوش شیرین علاوه بر ضد عفونی کردن می‌توانید لکه‌های تشک را نیز از بین ببرید. مقداری جوش شیرین روی لکه بریزید و پس از گذشت ۱ الی ۲ ساعت روی آن را جارو بکشید.


کلام آخر


نحوه ضد عفونی کردن تشک در روزهای کرونا را به طور کامل برایتان گفتیم. در یک جمع بندی کلی طبق مراحل زیر باید عمل کرد:

  1. ابتدا ملحفه روی تشک، پد محافظ و روی بالشت و پتوها را در محلول آب گرم، پودر شوینده و مایع ضد عفونی کننده خیس کنید.
  2. پس از گذشت مدتی آنها را با آب داغ شست و شو دهید.
  3. برای خشک کردن تشک می‌توانید از نور مستقیم آفتاب استفاده کنید. همچنین از سشوار و یا دستگاه بخور می‌توانید استفاده کنید.

مرکز تشک رویال، تولید کننده انواع کالای خواب و پد محافظ تشک است. در روزهای کرونا با خرید پد محافظ تشک و رو تختی‌های قابل شست و شو، تمامی نکات بهداشتی را رعایت کرده و کالای خوابی تمیز و بهداشتی داشته باشید. جهت خرید پد محافظ قابل شست و شو و انواع تشک به صفحه محصولات ما در سایت تشک رویال مراجعه نمائید. محصولی با کیفیت عالی و قیمتی مناسب خریداری کنید.

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *