مقالات تشک رویال

تفاوت تشک متصل و منفصل

تفاوت تشک متصل و منفصل
  1. تفاوت تشک متصل و منفصل
  2. تشک فنر متصل
  3. تشک فنری منفصل
  4. کدام تشک بهتر است متصل یا منصل؟
  5. مرکز خرید تشک رویال

در راستای راهنمای خرید تشک، یکی از سوالاتی که اکثر مشتریان دارند، خرید تشک‌های متصل و منفصل است. کدام یک از این تشک‌ها بهتر هستند؟ آیا تفاوت بین تشک متصل و منفصل را می‌دانید؟ در ادامه در خواهیم این دو تشک را با یکدیگر مقایسه کرده و تفاوت تشک متصل و منفصل را بگوئیم.


تشک فنر متصل


این تشک‌ها مدل قدیمی تشک‌های بازار هستند که طرفدار زیادی هم دارند. این تشک‌ها شامل فنرهای کربنی هستند که در سراسر تشک به هم گره خورده اند. یعنی به یکدیگر متصل هستند. میله‌های مرزی کار شده در این تشک، سبب حفظ حالت طبیعی تشک می‌شود. این ساختار تشک سبب پخش شدن وزن فرد به صورت یکنواخت در تشک می‌شود.

این ساختار سبب می‌شود هنگامی که در یک گوشه از تخت حرکتی رخ می‌دهد، تمام تشک تحت تاثیر آن خواهد بود. یعنی در تخت‌های دو نفره با تکان خوردن یک نفر، نفر کناری نیز حرکت را حس می‌کند. این تشک‌ها بیش از حد نرم و سبک هستند. بنابراین برای افرادی که دیسک کمر یا عارضه‌های عضلانی دارند، استفاده از تشک فنر متصل توصیه نمی‌شود. چرا که بیش از حد نرم است.

تشک فنری متصل بسیار اقتصادی تر از تشک‌های دیگر است. بنابراین اگر تشکی کم هزینه می‌خواهید، این تشک گزینه خوبی است.

تشک فنری منفصل

تشک فنری منفصل

تشک فنری منفصل، نوع جدیدی از تشک‌ها در بازار است. این تشک دارای ساختاری مجزا است. یعنی فنر‌ها به صورت به هم پیوسته نیستند. بنابراین عملکرد آن‌ها به طور جداگانه است. این موضوع سبب عمر بالای تشک می‌شود. چون فنر‌ها دیرتر خراب می‌شوند. از طرفی سبب حفظ وضعیت طبیعی بدن می‌شود. بنابراین مناسب ترین گزینه برای افرادی است که عارضه‌های عضلانی دارند. چرا که پشت و کمر را به خوبی پوشش می‌دهد.

این تشک‌ها بر خلاف تشک‌های متصل، آرامش بیشتری را برای فرد به ارمغان می‌آورد. چرا که تکان ناشی از یک سمت تشک، به سمت دیگر منتقل نمی‌شود. در بین لایه‌های تشک منفصل هوا به خوبی جریان دارد. از این رو جلوی گرم شدن تشک را می‌گیرد. یعنی تشک‌های منفصل دارای خواص آنتی باکتریال هستند.

کدام تشک بهتر است متصل یا منفصل؟

در یک جمع بندی کلی باید به شما بگوئیم تشک‌های منفصل بهتر از تشک‌های متصل هستند. موارد زیر خلاصه‌ای از تفاوت بین این دو تشک است:

  • تشک منفصل دوام بیشتری دارد.
  • تشک منفصل دارای خواص آنتی باکتریال و ضد حساسیت است. در صورتی که تشک متصل چنین نیست.
  • در تشک منفصل تکان‌های ناشی از یک سمت تشک به سمت دیگر منتقل نمی‌شود. در صورتی که در تشک متصل این اتفاق می‌افتد. بنابراین باعث بهم ریختن آرامش فرد دیگر در تخت‌های دو نفره می‌شود.
  • اگر به دنبال تشک اقتصادی و نرم هستید تشک متصل خریداری کنید. اما در صورتی که دچار عارضه عضلانی هستید، تشک‌های منفصل را خریداری کنید.

مرکز خرید تشک رویال

در مقاله تفاوت تشک متصل و منفصل در مورد این دو تشک به طور کامل بحث کردیم.اگر به دنبال خرید انواع تشک متصل و منفصل با قیمتی مناسب هستید، مرکز خرید تشک رویال، به عنوان بزرگ ترین مرکز فروش انواع تشک، راهنمای شماست. نمایندگان فروش تشک رویال، ضمن ارائه مشاوره رایگان برای خریدی بهتر، یاری کننده شما خرید تشکی با قیمت مناسب هستند.

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *