مقالات تشک رویال

طراحی داخلی اتاق خواب برای خواب بهتر

طراحی داخلی اتاق خواب برای خواب بهتر

طراحی داخلی اتاق خواب برای خواب بهتر

اتاق خواب شما باید یک پناهگاه برای استراحت و آرامش باشد. اگر اینگونه نباشد یا اگر فهمیدید که خوابتان با کیفیت نیست، شاید زمان آن باشد که یک اتاق خواب قابل قبول ایجاد شود. دلیل آن این است که طراحی داخلی اتاق خواب ، چیزی که هتل ها در مورد آن زیاد فکر می کنند ، می تواند در چگونگی خواب شما نقش داشته باشد.

اگر خواب شبانه‌ای وحشتناک داشتید ، دیگر جایی نخواهید ماند؟ شما نباید در اتاق خواب بخوابید که نیازهای خواب شما را هم برآورده نکند. با ترکیب این عناصر طراحی داخلی هوشمند ، فضای اتاق خواب را آرام کنید.

همچنین بخوانید: تشک رویال

با رنگ شروع کنید

رنگ می تواند بر خلق و خوی تأثیر بگذارد. بنابراین به رنگی که در دیوارهای اتاق خواب شماست توجه کنید. در حالی که تحقیقات مربوط به روانشناسی رنگ محدود است ، رنگ آبی اغلب به عنوان آرامش بخش ترین و آرامش بخش ترین ذکر شده است. به گفته کارشناسان روانشناسی، رنگ‌های خنک مانند آبی و خاکستری می توانند فشار خون و ضربان قلب را کاهش دهند ، در حالی که رنگ های گرم مانند بنفش و قرمز آن را افزایش می دهد. از رنگهای دوم در اتاق خواب کم استفاده کنید.

اگر رنگ آبی شما نیست ، سایه های آرامش بخش دیگر برای رنگ های دیواری شامل خاکستری ، نوتال و سبزیجات مریم گلی است. شاید به همان اندازه مهم انتخاب رنگی باشد که شما با آرامش و آرامش در ارتباط هستید.

روی کنترل نور تمرکز کنید

نور بر توانایی ما در خوابیدن تأثیر می گذارد. گرفتن یک خواب خوب شبانه به معنای کنترل نور طبیعی و مصنوعی است.

لامپ های مناسب را انتخاب کنید.

نور طول موج آبی می تواند تولید ملاتونین در بدن ما را مختل کند، هورمونی که بر توانایی ما در خواب رفتن و خوابیدن تأثیر می گذارد. در حالی که اکثر قرار گرفتن در معرض نور آبی ناشی از الکترونیکی است که ما از آنها استفاده می کنیم (و چرا نباید آنها را وارد فضای خواب خود کنید) ، اما در لامپ های خاصی مانند دیودهای تابش نور استاندارد (LED) و لامپ های فلورسنت فشرده نیز یافت می شود. . شما می خواهید این لامپ ها را از اتاق خواب خود دور نگه دارید.

لامپ led ، که معمولاً با رنگ سفید پوشیده شده اند ، گزینه مناسبی برای محافظت از خواب شما هستند زیرا این درخشش گرم و پراکنده را ایجاد می کنند. حتی بهتر: لامپ های روشنایی قرمز یا صورتی. طبق این نتیجه ، نور طول موج قرمز بیشترین میزان خواب را دارد.

لامپ های قرمز یا صورتی را در لامپ های اتاق خواب را کنار تخت  نصب کنید. این لامپ در هر دو گزینه لامپ های رشته ای و صرفه جویی در مصرف انرژی قرار دارند. شما می توانید آنها را در هر خرده فروش داخلی یا آنلاین بهبود خانه خریداری کنید. برخی از آنها با تایمر و گزینه های کم نور در تاریکی برای کمک به شما در خواب و درخشان تر شدن به شما کمک می کنند تا از خواب بیدار شوید.

پرده های خود را تعویض کنید.

آلودگی نوری از همسایگان ، عبور اتومبیل ها و چراغ های خیابانی می تواند یک مشکل اساسی باشد. اگر به دلیل ریختن نوری که در پنجره قرار دارد ، در خواب هستید مشکل دارید، وقت آن است که روش های درمانی بهتر در پنجره را در نظر بگیرید. پرده های خاموشی غالبا توسط هتل ها استفاده می شود تا فضایی راحت و راحت ایجاد شود. آنها نه تنها نور را مسدود می کنند ، بلکه پرده های خاموشی نیز باعث کاهش سر و صدای خارج می شوند ، یکی دیگر از عوامل ایجاد کننده خواب در صورتی که این ظاهر مورد نظر شما باشد ، می توان به روکش سیاه نیز به سایه های رومی افزود. پرده سلولی مات گزینه دیگری برای عایق نور و صدا است.

درهم و برهمی را کاهش دهید ، باعث آرامش شوید

درهم و برهمی می تواند اتاق خواب شما را احساس هرج و مرج کند ، نه چیزی که باعث آرامش شود. اگر اتاق خواب شما زمین زیادی برای شمع چیزها نیست ، وقت آن است که از طریق طراحی داخلی مقابله کنید. شمع های لباسشویی را به یک مانع داخل کمد منتقل کنید. یک میز کنار تختخواب با فضای کافی برای کشوها می تواند جلوی کتاب شما را از بین نبرد. سبدهای بزرگ و تزئین شده با تزئینی که در گوشه ای قرار گرفته اند ، می توانند به عنوان همه چیزهایی استفاده شوند. چیزهای کمتری برای پیاده روی یا دست کشیدن می توانند به شما در رسیدن به آرامشی که فکر می کنید هوس می کنید کمک کنند.

با چند تغییر ساده ، اتاق خواب شما می تواند تبدیل به واحه خواب شما شود.

منبع مقاله: mattressfirm

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *