مقالات تشک رویال

عوارض خوابیدن روی زمین چگونه است؟

عوارض خوابیدن روی زمین چیست؟

عوارض خوابیدن روی زمین


خوابیدن، نشستن، راه رفتن و سایر حالت‌هایی که انسان در طول روز در آن‌ها قرار می‌گیرد، در حفظ سلامت عضلات و مفاصل بدن و پیشگیری از انواع بیماری‌های مفصلی، مهم است. بنابراین باید با هر یک از حالت‌های صحیح آن‌ها آشنا شوید.
خوابیدن یک وضعیت مهم است. بدن شما مدت زمان طولانی در وضعیت خوابیده قرار دارد. این زمان حداقل در حدود ۸ ساعت در شبانه روز است. بنابراین جهت حفظ سلامتی و حفظ حالت صحیح بدن در وضعیت خوابیده، باید نکات زیادی را در نظر داشته باشید. یکی از این نکات سطحی است که روی آن می‌خوابید. روی زمین بخوابید بهتر است یا روی تخت؟ در این مقاله می‌خواهیم در مورد همین موضوع صحبت کنیم.

چرا نباید روی زمین بخوابیم؟

در گذشته اکثر مردم روی زمین می‌خوابیدند. امروزه نیز اکثر افراد از خوابیدن روی تخت دوری می‌کنند. این افراد معتقدند خوابیدن روی تخت باعث کمردرد می‌شود. اما در واقعیت چنین نیست. طبق تحقیقات انجام شده، خوابیدن روی زمین عوارض زیادی دارد. به طوری که موجب بروز کمردرد و دردهای عضلانی دیگر می‌شود. برخی از عوارض خوابیدن روی زمین شامل:

ضعف عضلانی
کمردرد
سرگیجه و سردرد
فشار آمدن بر روی عضلات کمر و کتف
منقبض شدن عضلات پشتی به مدت طولانی و خشک شدن عضلات
فشار آمدن به زانو‌ها هنگام بلند شدن از خواب
فشار مستقیم زمین به بدن و درد‌های عضلانی

فشار عضلانی بعد از خوابیدن روی زمین

فشار عضلانی بعد از خوابیدن روی زمین

موارد فوق همگی ناشی از خوابیدن روی زمین است. از آن جایی که زمین و تشک‌های نامناسب، سفت هستند، فشار زیادی به عضلات و مفاصل وارد می‌کنند. این مورد به خصوص در سالمندان مهم تر است. از آن جایی که افراد با افزایش سن، خاصیت انعطاف پذیری مفاصل را از دست داده و بیشتر دچار پوکی استخوان می‌شوند، بهتر است روی زمین نخوابند تا سلامت استخوان و عضلات حفظ شود.
یکی از نتایج مهم از تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد، افراد در هنگام خوابیدن ۳۰ سانتی متر از زمین باید فاصله داشته باشند. این فاصله سبب غلبه بر نیروی گرانش روی عضلات می‌شود. در غیر اینصورت نیروی گرانش زمین بر عضلات غلبه کرده و سبب پیری زودرس و ایجاد چین و چروک خواهد شد.

حالت بیدار شدن از خواب باید چگونه باشد؟

در هنگامی که روی تخت می‌خوابید، باید یکسری اصول را نیز رعایت کنید. بنابراین تنها خوابیدن روی تخت کافی نیست. سعی کنید از بالش خیلی سفت یا خیلی نرم استفاده نکنید. این جریان در مورد تشک رویال هم صدق می‌کند. زیر پای خود بالش قرار دهید تا جریان خون به سمت مغز تسهیل یابد. از طرفی در هنگام بیدار شدن، سعی کنید از پهلو بلند شوید. این شیوه به حفظ سلامت کمر و گردن کمک شایانی می‌کند.


جمع بندی


در یک جمع بندی کلی، باید گفته شود از خوابیدن روی زمین بپرهیزید و روی تخت بخوابید،. عوارض خوابیدن روی زمین موجب ایجاد مشکلات زیادی در شما می‌شود. سرگیجه، سردرد، فشار به عضلات، کمردرد، دیسک کمر، انقباض طولانی مدت عضلات و فشار به آنها، همگی از عوارض خوابیدن روی زمین هستند. بنابراین بهتر است از تخت استفاده کنید و حداقل ۳۰ سانتی متر با زمین فاصله داشته باشد. این جریان سبب غلبه برگرانش زمین و جلوگیری از پیری زودرس خواهد شد. جهت خرید تشک طبی مخصوص دیسک کمر با همکاران تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *