بالش

مزایا خوابیدن با بالش یا بدون بالش و معایب آن چیست ؟

مزایا خوابیدن با بالش نمایندگی تشک رویال

مزایا خوابیدن با بالش بسیار زیاد است. یکی از موارد حائز اهمیت جهت حفظ سلامتی انتخاب و خرید تشک طبی مناسب و بالش است. بالش برای خوابیدن بسیار مهم است. بسیاری از افراد وقتی از بالش استفاده می‌کنند. احساس راحتی بیشتری می‌کنند و بهتر می‌خوابند. در واقع، بالش به شکلی طراحی شده که به ستون فقرات و گردن کمک می‌کند. تا در یک خط موازی باشند و از درد و آسیب به این قسمت‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین یکی دیگر از مزایای آن ، کمک کردن به دست‌ و پایین آوردن سر و گردن است . که باعث می‌شود تا هوا به راحتی به ریه‌ها وارد شود و هوا راحت‌تر در جریان باشد.

علاوه بر بالش، تشک مناسب هم به سلامت ستون فقرات و نداشتن احساس کوفتگی کمک بسیاری می کند. پس قبل از خرید بالش باید به فکر خرید تشک راحت باشید. انتخاب و خرید تشک طبی فنری رویال به جلوگیری از مشکلاتی مانند کمردرد و…. کمک بسیاری می کند.

برای پاسخ به سوال خوابیدن با بالش بهتر است یا بدون آن؟ تا انتهای این مقاله با نمایندگی تشک رویال همراه شوید.

فهرست عناوین:

چگونه می توانیم بالش مناسب را برای خود پیدا کنیم؟

با توجه به مزایا خوابیدن بابالش انتخاب تشک مناسب هم درخواب تاثیردارد؟

بررسی مزایاخوابیدن با بالش توسط نمایندگی تشک رویال اصفهان

نتیجه گیری در رابطه با خوابیدن با بالش یا بدون بالش

 

چگونه می توانیم بالش مناسب را برای خود پیدا کنیم؟

در پاسخ به این که خوابیدن با بالش بهتر است یا بدون بالش باید بدانید. استفاده از بالش برای بسیاری از افراد بهترین گزینه است . و می‌تواند به بهبود کیفیت خواب و جلوگیری از درد و آسیب به ستون فقرات و گردن کمک کند. با این که مزایا خوابیدن با بالش بسیار زیاد است اما، برای برخی افراد ممکن است. استفاده از بالش برای خوابیدن مناسب نباشد. مثلا در برخی موارد افراد با درد شدید ستون فقرات بهتر است بدون بالش بخوابند. برای پیدا کردن بالش مناسب برای خودتان، باید به چند نکته توجه کنید:

 1. نوع بالش: نوع بالش را براساس جنس، اندازه و شکلش انتخاب کنید. برای مثال، برای خوابیدن به‌طور عمودی و درست، بالشی با ارتفاع مناسب برای گردن و سرتان بهتر است.
 2. جنس بالش: بالش‌ها معمولا از جنس‌های مختلفی مثل فوم، پنبه، پر، جیر، لاستیکی، و… ساخته می‌شوند. برای انتخاب جنس بالش باید به سلیقه و نیاز خودتان توجه کنید.
 3. شکل بدن شما: برای پیدا کردن بالش مناسب، باید به شکل بدن و نقاط فشار زیاد روی بدنتان توجه کنید. به عنوان مثال، اگر پشت سرتان چندان مقاومتی ندارد، باید بالشی با پشتی تقویت شده انتخاب کنید.
 4. سبک خواب: بستگی به سبک خواب شما دارد که باید بالش مناسب را برای خودتان انتخاب کنید. برای مثال، اگر به طور عمودی خوابیده اید، باید بالشی با ارتفاع مناسب انتخاب کنید.
 5. بودجه: قیمت بالش‌ها معمولاً متفاوت است، بنابراین باید براساس بودجه‌ی خودتان بالشی مناسب را انتخاب کنید.

 

خرید بالش مناسب

خرید بالش مناسب
نمایندگی تشک رویال

به طور کلی، برای پیدا کردن و خرید بالش مناسب برای خود، باید توجه کنید. که بالش برای شما چگونه تاثیر می‌گذارد. و با تست کردن چند بالش، باید بالشی را که برای خودتان راحتی بیشتری دارد انتخاب کنید.

با توجه به مزایا خوابیدن با بالش انتخاب تشک مناسب هم درخواب تاثیردارد؟

بله، انتخاب تشک مناسب نیز برای بهبود کیفیت خواب و کاهش درد و آسیب به بدن بسیار مهم است. یک تشک مناسب باید به عنوان پشتیبان ستون فقرات عمل کرده. و به شکل بدن و وزن شما تطابق داشته باشد. همچنین، تشک مناسب باید فشار و وزن شما را به طور یکنواخت توزیع کرده. و به جاهایی که نیاز به حمایت بیشتری دارند، پشتیبانی کند. اگر از کمر درد رنج می برید. و پزشک متخصص شما انتخاب یک تشک که کمترین فشار را به کمر و ستون فقراتتان وارد کند. به شما پیشنهاد کرده است خرید تشک ارتوپدیک رویال به شما کمک خواهد کرد.

تاثیر انتخاب تشک مناسب در خواب سالم

تاثیر انتخاب تشک مناسب در خواب سالم
خرید تشک ارتوپدیک

تشک مناسب باید همچنین باعث کاهش نقاط فشار بر روی بدن شما شود. که این نقاط معمولا در ناحیه‌هایی مانند کمر، شانه و سر قرار دارند. در نتیجه، انتخاب تشک مناسب می‌تواند به کاهش دردو آسیب به ستون فقرات، گردن و سایر قسمت‌های بدن کمک کند. و بهبود کیفیت خواب شما را فراهم آورد. همچنین مطالعه تشک نامناسب چه آسیب ها و ضرر هایی را به همراه دارد به شما کمک می کند.

بررسی مزایا خوابیدن با بالش توسط نمایندگی تشک رویال اصفهان

بالش برای خوابیدن بسیار مفید است. و این کار می‌تواند به سلامت شما کمک بسیاری کند، مزایا خوابیدن با بالش عبارتند از:

 1. کاهش درد گردن و ستون فقرات: استفاده از بالش به ستون فقرات و گردن کمک می‌کند. تا در یک خط موازی باشند و از درد و آسیب به این قسمت‌ها جلوگیری می‌کند.
 2. بهبود کیفیت خواب: استفاده از بالش می‌تواند به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند. زیرا به شما اجازه می‌دهد که به طور راحت‌تر دراز کشیده و خوابیده شوید. مطالعه مقاله بهترین زمان خواب در شب چه ساعتی است می تواند به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند.
 3. کاهش درد و آسیب به سر و گردن: به دست‌ و پایین آوردن سر و گردن کمک می‌کند. و باعث می‌شود تا هوا به راحتی به ریه‌ها وارد شود و هوا راحت‌تر در جریان باشد.
 4. کاهش خستگی: استفاده از بالش می‌تواند به کاهش خستگی شما کمک کند. زیرا به شما اجازه می‌دهد تا در موقعیت مناسب خوابیده و به خوبی استراحت کنید.
 5. کاهش احتمال خشکی چشم: استفاده از بالش می‌تواند به کاهش احتمال خشکی چشم کمک کند. زیرا به شما اجازه می‌دهد تا سر و گردن خود را در موقعیت مناسب برای خواب قرار دهید.
 6. کاهش عوارض خواب: بهبود کیفیت خواب می‌تواند. به کاهش عوارض خواب مانند خواب‌آلودگی، آرتروز، افسردگی و اضطراب کمک کند.
مزایا خوابیدن با بالش

مزایا خوابیدن با بالش و تشک مناسب

در کل، استفاده از بالش برای خوابیدن می‌تواند به بهبود کیفیت خواب وکاهش درد و آسیب به بدن کمک کند. با این حال، برای افرادی که با درد گردن و ستون فقرات مبتلا هستند. باید به انتخاب بالش مناسب برای خود توجه کنند.

نتیجه گیری در رابطه با خوابیدن با بالش یا بدون بالش

با توجه به مزایا خوابیدن با بالش و مطالعات علمی، خوابیدن با یا بدون بالش نمی‌تواند. به صورت قطعی برای همه افراد به عنوان یک روش خوابیدن توصیه شود. برخی افراد ممکن است با خوابیدن بدون بالش راحتی بیشتری پیدا کنند. در حالی که برای دیگران، خوابیدن با بالش می‌تواند بهترین گزینه باشد.

به طور کلی، برای تعیین بهترین حالت برای خوابیدن برای خودتان، بهتر است. به تجربه شخصی خودتان گوش کنید. و روشی را که برایتان بهترین راحتی و کیفیت خواب را به ارمغان می‌آورد را انتخاب کنید. همچنین، برخی مشاوران خواب پیشنهاد می‌دهند که برای جلوگیری از درد گردن و پشت. افرادی که با بالش خواب می‌کنند، باید از بالش‌های کم‌ضخامت استفاده کنند.

3 دیدگاه در “مزایا خوابیدن با بالش یا بدون بالش و معایب آن چیست ؟

 1. مهسا گفت:

  بسیار مطالب مفیدی بود.به من خیلی کمک کرد‌ و اینکه برای گردن درد چه نوع بالشی رو معرفی میکنید؟

  1. نمایندگی تشک رویال گفت:

   سلام وقتتون بخیر به نظرم بالش پر رویال مناسبتون هست بازم میتونید با شماره تماس ۳۴۴۱۵۲۱۲-۰۳۱ نمایندگی تشک رویال تماس بگیرید تا بهتر راهنمایی بشید.

 2. مهسا گفت:

  بسیار عالی…ممنون از پاسخ دهی سریع شما♡

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *